تاریخچه و آموزش سناریو مافیا کلاسیک در کافه مافیا ها-کافه خور

آموزش نقش های سناریو مافیا کلاسیک: یکی از سناریو های جذاب بازی گروهی مافیا، سناریو مافیا کلاسیک یا کلاسیک پیشرفته است.

در این مقاله، کافه خور قصد داره که بهتون نقش های این سناریو ها رو معرفی کنه.

این بازی گروهی ، در کافه مافیا ها و ایونت های متفاوت در سراسر کشورمان در حال برگزاری است که میتوانید با مراجعه به بخش ایونت ها در منو به آن ها دسترسی پیدا کنید.

بیشتر بخوانید: سناریو ناتو شبکه سلامت.

نقش های شهروندی در سناریو مافیا کلاسیک

نقش کاراگاه

کاراگاه در بازی مافیا یک نقش شهروندیست. در فاز شب با صدا کردن راوی بیدار می‌شود، یکی از بازیکنانی که به مافیا بودنش شک دارد را انتخاب و از او استعلام می‌گیرد. او باید بدون اینکه شناسایی شود با حرکت سر، دست یا چشم، یکی از افراد را به راوی نشان دهد. به این کار اصطلاحاً استعلام گرفتن می‌گویند. راوی بازی در پاسخ به کارآگاه با حرکت سر تأیید و یا رد می‌کند. کارآگاه می‌تواند در صورت لزوم نتیجه استعلام‌هایش را در روز اعلام کند. بسته به نوع بازی استعلام کاراگاه در فاز روز توسط گاد یا گفته میشود یا نمیشود. استعلام نقش های شهروندی برای کاراگاه منفی و استعلام تمامی تیم مافیا به جز گاد فادر مثبت میباشد.
کاراگاه

نقش اسنایپر

یک نقش شهروندی که هر شب به هر بازیکنی که مشکوک است اشاره میکند و آن شخص از بازی خارج میشود . این نقش به تعدادی که راوی به او میگوید تیر یا خشاب دارد. در برخی از سناریو های بازی مافیا،اگر اسنایپر به اشتباه یک شهروند را مورد هدف قرار دهد،نقش اسنایپر تحت هر شرایطی از بازی خارج میشود.
اسنایپر

نقش محافظ

نقش محافظ در مافیا کلاسیک،به این صورت است که در شب با تیر کشته نمیشود. همچنین در فاز روز اگر در رای گیری خارج شود،با نقش شهروند ساده به بازی ادامه خواهد داد. محافظ میتواند شخص ترور شده را به بازی برگرداند اما تمام توانایی خودش را از دست میدهد.
محافظ

نقش دکتر

دکتر نقش شهروندیست . دکتر هم در فاز شب با صدا کردن راوی بیدار می‌شود و می‌تواند خودش یا یکی از اعضاء شهروندان را به اصطلاح سیو یا هیل دهد . دکتر به خودش یا بازیکنی که می‌خواهد نجات دهد اشاره می‌کند. اگر بازیکنی که دکتر به آن اشاره کرد کسی باشد که گروه مافیا به او شلیک کرده‌اند، بازیکن مورد نظر سیو شده و در فاز روز، آن شخص از دور بازی مافیا،خارج نمیشود. دکتر هم می‌تواند در صورت نیاز به بازیکن‌ها اعلام کند که پزشک است. البته بهتر است تا مجبور نشده هویت خود را فاش نکند؛ زیرا ممکن است مافیاها با شناخت او، در فاز شب او را کیل کنند.
دکتر

نقش کشیش

کشیش نقش کاملا متفاوتی نسبت به نقش شب مافیا در سناریو مافیا کلاسیک دارد. این نقش هر شب به یک نفر نتخ میدهد و آن شخص در فاز روز، یک دقیقه بیشتر از سایر بازیکن ها صحبت میکند. همچنین نقش کشیش در سناریو مافیا کلاسیک،میتواند یک نفر رو از سایلنتی که مافیا اعمال کرده در بیاورد.
کشیش

نقش رویین تن

رویین تن در فاز شب با هیچ تیری از بازی خارج نمیشود. تیم مافیا باید در فاز روز با اجماع رای گیری نقش رویین تن رو از بازی خارج کنند.
رویین تن

اینستاگرام وبسایت کافه خور را دنبال کنید.

نقش فرماندار

فرماندار و دکتر یکدیگر را میشناسند . نقش فرماندار یک بار در بازی هر زمانی که احساس کرد که دکتر خودش یا شهروندان در خطر حذف در رای گیری هستند، میتواند بازی را به فاز شب منتقل کند و آن شخص را از فاز رای گیری نجات دهد.
فرماندار

نقش گورکن

گورکن در سناریو مافیا کلاسیک کمی متفاوت تر از سناریو های دیگر است. نقش گورکن یک بار در بازی زمانی که گور بکند،تعداد شهروند های نقش دار در بازی مافیا خوانده میشود. همچنین اگر نقش افعی در تیم مافیا روی گورکن امتحان کند،در فاز روز اعلام نقش قبر میشود و خود افعی از بازی به صورت سایلنت خارج میشود.
گورکن

نقش فراماسون (ماسون)

نقش فراماسون هر شب میتواند یک شهروند را بیدار کند و یک تیم شهروند بسازد. نقش فراماسون اگر به اشتباه یک مافیا را از خواب بیدار کند،خود فراماسون همراه تمامی شهروندانی که انتخاب کرده بود از بازی خارج میشوند. به جز نقش جاسوس در مافیا که میتواند در تیم ماسون جاسوسی کند و مرگ ماسونی ندهد.
فراماسون

آموزش نقش های مافیا در سناریو کلاسیک

نقش گادفادر

تصمیم نهایی کشته شب توسط گادفادر گرفته میشود. نقش گادفادر یا رئیس مافیا در فاز شب با تیم خود مشورت میکند و یک نفر را به قتل میرساند.
گادفادر

نقش تروریست

نقش تروریست در تیم مافیا اگر از مرحله رای گیری بیرون انداخته شد،میتواند یک نفر را از بازی خارج کند.
تروریست

نقش جاسوس

نقش جاسوس میتواند در تیم فراماسون بیدار شود و مرگ ماسونی ندهد.این نقش اعتماد فراماسون را به خود جلب میکند.
جاسوس

نقش ناتاشا(سایلنسر)

نقش ناتاشا در تیم مافیا به یک نفر اشاره میکند و آن شخص در فاز روز نمیتواند صحبت یا حرکتی انجام دهد. همچنین شخص سایلنت شده، از رای گیری محروم است.
ناتاشا

نقش کاراگاه خصوصی

نقش کاراگاه خصوصی از تیم مافیا،استعلام از شهروند های نقش دار میگیرد. استعلام شهروند های نقش دار مثبت و استعلام شهروند های ساده منفی میباشد.
کاراگاه خصوصی

نقش افعی

نقش افعی یار ندیده مافیا است.در صورتی که نقش افعی روی شهروند های نقش دار امتحان کند،نقش آن های بر عکس میشود. اگر افعی روی گورکن امتحان کند،خود افعی از بازی سایلنت خارج میشود.
افعی

نقش افسونگر

نقش افسونگر در بازی مافیا به این صورت است که یک حرف یا کلمه را روی یک نفر قفل میکند. اگر شخصی که کلمه روی او قفل شده در فاز روز از کلمه استفاده کند،افسون نقش افسونگر او را از بازی خارج میکند. کلمه ای که افسونگر انتخاب کرده توسط راوی اعلام میشود.
افسونگر

نقش بیلی

نقش بیلی در تیم مافیا میتواند در فاز روز با اعلام نقش از جای خود بلند شود و یک شهروند را از بازی خارج کند.
بیلی

نقش دزد

نقش دزد در مافیا چشم هایش را با تیم مافیا باز نمیکند و مثل افعی یار های خود را نمیشناسد. نقش دزد به هر شهروند نقش داری که اشاره کند نقشش را میدزدد و روی یک نفر دیگر پیاده میکند. در صورتی که دزد روی کاراگاه امتحان کند،دزد دستگیر میشود و از بازی خارج میشود.
دزد

بسته به تعداد بازیکنان نقش های فانتزی بیشتر نیز در بازی قرار میدهند.

این ایونت ها در کافه مافیا ها اجرا میشود و میتواند اوقات خوشی را به شما هدیه دهد.

آموزش نقش های شب مافیا

بازی مافیا به صورت دو گروه شهروندی و مافیا اجرا میشه.
تیم مافیا که گروه اقلیت و آگاه بازیه همدیگه رو شناسایی میکنن و هر شب بر اساس نقشی که دارن در زمان شب از خصوصیات نقششون استفاده میکنن .
تیم شهروند نا آگاه بازیه و باید در زمان روز با شنیدن حرف بازیکنان ، مافیا رو شناسایی کنه .
اگه این بازی رو بلد نیستید مشکلی نیست.بازی مافیا در کلاب آدرنالین در شیراز اجرا میشه و شما میتونید با شرکت در این بازی ، به طور کامل متوجه بشید.(اجرا کننده بازی قبل از زمان شروع بازی توضیح خواهد داد)

بازی مافیا به سال ۱۹۸۶ بر می‌گردد . یک دانشجوی روانشناسی دانشگاه مرکزی مسکو به اسم دیمیتری دیویدف این بازی را اختراع کرد.

از آن برای سرگرمی در خوابگاه‌های دانشکده بین دانشجویان استفاده می‌شد.

با حمایت و استقبالی که از این بازی شد به سرعت این بازی در کلاس‌های درس، راهروها و اردوهای دانشکده و سپس بین دیگر موسسات آموزشی و دانشکده ‌های دیگر گسترش یافت.

دیمیتری دیویدف پس از فارغ‌ التحصیلی در رشته روانشناسی، در همان دانشکده روانشناسی دانشگاه مرکزی مسکو مشغول تدریس شد.

این فرصت مناسبی بود که به بسط و توسعه این بازی بپردازد و در این فرصت این بازی برای دانشجویان بورسیه شده در مسکو نیز آموزش داده شد و این آغازی بود برای جهانی شدن این بازی.

افسونگر در بازی مافیا میتواند به یک شخص اشاره کند و یک کلمه یا عبارت را روی اون شخص پیاده کنه.

اگر اون شخص کلمه ای که افسونگر انتخاب کرده رو در فاز روز استفاده کنه ،از بازی خارج میشود.

به اشتراک بگذارید

ارسال درخواست معرفی کافه