آموزش و معرفی نقش های شهروندی و مافیایی بازی گروهی شب مافیا

بازی شب مافیا یکی از سناریو های معروف و محبوب بازی مافیاست که برای بازی کردن این سناریو،میبایست با نقش های شهروندی و مافیایی این بازی آشنایی داشته باشید.در این مقاله نقش های شهرندی و مافیایی شب مافیا را به همراه تمامی عکس کارت ها به شما آموزش میدهیم.

تفاوت سناریو شب مافیا و سناریو های دیگر بازی مافیا چیست؟

تفاوت این سناریو با سناریو های دیگر بازی مافیا این است که در این بازی تمام بازیکنان حاضر ،نقش های شب مافیا خود را دریافت میکنند و تمام نقش های شب مافیا دارای توانایی هستند و فاقد نقش های شهروند ساده یا مافیا ساده است.

نقش های شب مافیا با سناریو و دقیق طراحی شده است به صورتی که کمتر اختلالی در نقش ها با نقش های دیگر مشاهده میکنید.

سناریو را میتوانیم به سه دسته شهروند ،مافیا و مستقل تقسیم کنیم.

نقش های شهروندی شب مافیا چیست؟

شهروند های بازی، گروه نا آگاه بازی هستند.باید در فاز روز در صحبت های بازیکنان تیم مافیا را شناسایی کنند و در انتهای بازی به مافیا های خود رای دهند.

بر خلاف سناریو های دیگر بازی مافیا،تمام نقش های شهروندی دارای توانایی میباشند.این امر باعث شده تا این سناریو در بین سایر سناریو های دیگر جذاب تر باشد.

تا به امروز نقش های شهروندی گسترده ای به بازی شب مافیا اضافه شده و سعی شده تا روز به روز ،این بازی جذاب تر شود و ایونت های بسیاری در سراسر کشور،برگزار شود.

در ادامه مقاله نقش های شهروندی شب مافیا را به شما آموزش میدهیم.

اینستاگرام ما را دنبال کنید.

درباره نقش های سناریو شبکه سلامت بیشتر بدانید.

تفاوت سناریو شب مافیا با سناریو های دیگه

داخل سناریو شب مافیا تمامی بازیکن های در بازی نقش دار هستن.یعنی چیزی به عنوان شهروند و مافیا ساده نداریم.

نقش های شب مافیا با نقش های سناریو های دیگه کاملا متفاوت هستن که در ادامه مقاله این نقش ها رو برای شما توضیح خواهیم داد.

در این سناریو وقتی که دو بازیکن به بالا وارد دفاعیه بشن مرحله دوم رای گیری وارد شب میشه و در شب بازیکن ها رای میدن.به این زمان خواب نیم روزی نیز گفته میشود.

در نیم روز ، نقش هایی مثل شهردار، قاضی ، شاهکش، جادوگر و … بیدار میشن تا از قابلیت خودشون استفاده کنن.

افیون

یک بار در فاز شب در طول کل بازی از نقش خود استفاده میکند و آن شب هیچ شخصیتی جز شهروند ها از نقش خود استفاده نمیکنند. خود نقش افیون صبح آن روز از بازی خارج میشود.
افیون

فدایی

یک بار در طول بازی قبل از پایان مرحله اول رای گیری با ذکر جمله "فدایی هستم" به یک نفر اشاره میکند. آن شخص همراه با فدایی از دور بازی خارج میشوند
فدایی

دست کج

یک بار در طول بازی قبل از پایان مرحله اول رای گیری با ذکر جمله "فدایی هستم" به یک نفر اشاره میکند. آن شخص همراه با فدایی از دور بازی خارج میشوند
دست کج

قاضی

دو بار در طول مرحله دوم رای گیری اگر مایل باشد به یکی از شخص های داخل دفاع اشاره میکند. آن شخص با رای مستقیم قاضی از بازی خارج خواهد شد.
قاضی

کاراگاه ویژه

در صورت تمایل یک نفر را انتخاب میکند و راوی به او میگوید که مستقل هست یا نه.در صورت گرفتن 3 استعلام منفی ،از بازی خارج میشود.
کاراگاه ویژه

ناقل

هر نقشی که او را در شب انتخاب کند، ناقل مریضی می شود. فرد آلوده در روز اول سایلنت می شود و شب نمی تواند کاری انجام دهد. روز دوم نمی تواند رای دهد و شب دوم می میرد.
ناقل

هوادار

هر روز با اولین رای خود در مرحله اول رای گیری، یک بازیکن را انتخاب می کند. پس از پایان شمارش رای گیری ها جای آن بازیکن با بازیکن پایینترش جابجا می شود.
هوادار

وکیل

یک بار در نیم روز یک نفر را انتخاب میکند و آن شخص تا زمانی که وکیل در بازی حضور دارد،با رای گیری حذف نمیشود.مگر آنکه با تصمیم قاضی از بازی خارج شود.
هوادار

قرنطینه چی

هر شب به یک بازیکن اشاره میکند و آن شخص به مدت 24 ساعت در قرنطینه میماند و بیماری او انتقال نمی یابد.
قرنطینه چی

شکارچی

هر شب به یک نفر اشاره میکند.اگر آن شخص گرگ بود از بازی خارج میشود.تنها نقش شهروندی که میتواند گرگ را در شب بکشد،شکارچیست.
شکارچی

سپیدار

تا زمانی که سپیدار در بازی حضور دارد،تیم لشکر سیاه نمیتواند بازی را برنده شود.توانایی های لشکر سیاه تاثیری روی سپیدار ندارد.
سپیدار

جادوگر

یک بار در فاز شب و یک بار در فاز نیم روز یا مرحله دوم رای گیری،به یک شخص اشاره میکند و آن شخص به مدت 24 ساعت هیچ توانایی ندارد و بیدار نمیشود.
جادوگر

کلانتر

هر شب در بازی اگر تمایل داشته باشد به یک نفر اشاره میکند. اگر شخص انتخاب شده مافیا باشد ،شخص انتخاب شده توسط کلانتر کشته میشود و اگر آن شخص شهروند باشد،اصطلاحا کلانتر عذاب وجدان میگیرد و خودش به تنهایی از بازی خارج میشود. تیر کلانتر روی مستقل تاثیری ندارد.
کلانتر

قهرمان

هر دو شب بیدار میشود و یک نفر را انتخاب میکند.آن شخص در آن شب از هر اتفاقی به غیر از رای گیری نجات پیدا میکند.قهرمان هرگز توانایی انتخاب خودش را ندارد.
قهرمان

گردن کلفت

زمانی که به او حمله شد از بازی خارج نمیشود.پس از رای گیری از بازی خارج میشود.
گردن کلفت

گورکن

دو شب در طول بازی اعلام میکند و گرداننده کارت های خارج شده از بازی را اعلام میکند.
گورکن

زندانبان

دو شب در طول کل بازی دو نفر را انتخاب میکند.آن اشخاص به زندان رفته و به مدت 24 ساعت از بازی خارج میشوند.
زندانبان

صبا

دو شب در طول بازی به یک شخص اشاره میکند و نقش آن شخص را میفهمد.صبا باید از آن نقش استفاده کند.
صبا

جاسوس

در شب با تیم مافیا بیدار خواهد شد اما اگر کوچکترین اطلاقی به نقش خود کند از بازی خارج میشود.در صورتی که شارلاتان جاسوس را انتخاب کند،جاسوس از بازی خارج میشود.
جاسوس

پرستار

چهار شب در طول بازی میتواند به یک بازیکن اشاره کند.اگر آن شخص به بیماری مبتلا شده باشد، طول بیماری او بدون علائم خواهد گذشت و اگر شخص شات یا تیر خورده باشد،یک روز دیر تر از بازی خارج میشود.
پرستار

سیمین

هر شب به یک نفر اشاره میکند و گاد یا راوی بازی به او میگوید که فرد انتخاب شده مستقل هست یا نه.نقش دو رگه استثناء میباشد. یک بار در طول بازی میتواند یک مستقل را بکشد.
سیمین

راوی

هر شب یک بار در طول بازی در هر زمان از شب دستش را بالا میگیرد و اتفاقات قبل از آن توسط گرداننده بازی نوشته میشود.بعد از مرگ راوی،گاد بازی ،تمام اتفاقات نوشته شده را میخواند.راوی،فرشته نجات را میشناسد.
راوی

کاراگاه

هر شب یک نفر را انتخاب میکند و راوی بازی به او با علامت نشان میدهد که مافیا هست یا نه. رئیس مافیا،دورو و کسی که شارلاتان انتخاب کرده است ،استثناء هستند.
کاراگاه

دکتر

هر شب یک نفر را انتخاب میکند و آن شخص در مقابل تیر محفوظ میماند. در طول بازی یک بار میتواند خودش را انتخاب کند.
دکتر

شهردار

نقش شهردار در شب مافیا، یک روز در طول بازی میتواند مرحله دوم رای گیری را ملغی کند. در شب معارفه دست دو دکتر و جراح را میبیند.
شهردار

دندان پزشک

هر شب یک بازیکن را انتخاب میکند.بازیکن انتخاب شده در شب های بعد دیگر نمیتواند توسط دندان پزشک انتخاب شود.شخص انتخاب شده به مدت 24 ساعت حق صحبت کردن ندارد.
دندان پزشک

افشاگر

در فاز شب دو بار در طول بازی بیدار میشود و دو بازیکن را انتخاب میکند.در صورت خارج شدن هر یک از بازیکن های انتخاب شده،کارت آن ها به همه نشان داده میشود.اگر اول از همه افشاگر از بازی خارج شد،ساید یا گروه دو بازیکن به صورت تصادفی خوانده میشود.
افشاگر

فرشته نجات

شخصی که در مرحله آخر رای گیری قرار میگیرد یک فرصت دارد تا نقش فرشته نجات را حدس بزند و اگر درست حدس زد ،در بازی مینشیند و فرشته نجات به شهروند ساده تبدیل میشود.او هرگز خودش را نمیتواند انتخاب کند.
فرشته نجات

نخبه

یک بار در طول بازی میتواند نقش یک بازیکن یا یک نقش شهروندی را از گاد یا راوی بپرسد.دو نقش اولی که در طول بازی او را انتخاب کنند به نخبه گفته خواهد شد.
نخبه

نانوا

شب اول تحت هیچ شرایطی کشته نمیشود.در صورت حذف شدن نانوا،بعد از 5 شبانه روز بازی تمام میشود.گرگنما برنده میشود و اگر او نیز از بازی خارج شده بود، مافیا برنده میشود.
نانوا

کشیش

از حمله در شب اول ،جان سالم به در میبرد و کشته نمیشود.جادوگر هرگز نمیتواند او را جادو کند.کشیش هر سه شب به یک نفر اشاره میکند و اگر آن شخص تبدیل به گرگ شده باشد به شهروند ساده تبدیل میشود.
کشیش

پیوند

در شب اول دو نفر را انتخاب میکند.در صورتی که هر کدام از آن اشخاص از بازی خارج شد،شخص دیگر نیز با او خارج میشود.
پیوند

حنا

هر شب به یک بازیکن اشاره میکند.اگر آن شخص مستقل باشد،از بازی خارج میشود و اگر نباشد،اتفاقی نمی افتد.اگر دو بار غیر مستقل انتخاب کند،خود حنا از بازی خارج میشود.
حنا

رئیس مافیا

در شب تصمیم میگیرد چه کسی را بکشد.رئیس مافیا نمیتواند به بعضی از مستقل ها حمله کند.استعلام رئیس مافیا برای کاراگاه منفی است.
شاه کش

روانکاو

از شب دوم به بعد،فقط یک شب، یک نفر را انتخاب میکند و آن شخص به تیم مافیا اضافه میشود.توانایی های فرد روانکاویی شده نیز باقی میماند.نقش های مستقل بازی روانکاویی نمیشوند.
روانکاو

سیاه زخم

یک بار در شب میتواند یک بازیکن آلوده را نجات دهد یا ناقل را بکشد.سیاه زخم به گرگ تبدیل نمیشود و آن گرگ نما از بازی خارج میشود.
سیاه زخم

کابوس

شخصی که در شب به کابوس اشاره کند باید هر شب از توانایی خودش استفاده کند.در غیر این صورتاز بازی خارج میشود.
شب خسب

محافظ

محافظ گادفادر است و تا زمانی که در بازی حضور دارد،حملات به روی گادفادر بی تاثیر است.در صورتی که گادفادر یا رئیس مافیا از بازی خارج شد،محافظ از معشوقه محافظت میکند.
محافظ

نقش های مافیایی شب مافیا چیست؟

تیم مافیا،معروف به تیم آگاه بازی هست و اکثرا،تمامی یارهای خود را میشناسد.این تیم با فریب شهروند ها باید سعی کنند تا شک را از روی خودشان بردارند.

شاه کش

دو بار در شب یا در نیم روز(مرحله دوم رای گیری)میتواند نقش یک بازیکن را حدس بزند و اگر درست حدس زد آن بازیکن از بازی خارج میشود.انتخاب دکتر روی فرد شاهکشی شده تاثیری ندارد و فقط قهرمان میتواند او را نجات دهد.
شاه کش

جلب

یک بار در شب میتواند به یک نفر اشاره کند و رای آن شخص فردا شمرده نمیشود.همچنین در فاز نیم روز یا مرحله دوم رای گیری ، میتواند به یک نفر دو رای یا به دو نفر یک رای اضافه کند.
جلب

دارو ساز

سه شب در طول بازی یک نفر را انتخاب میکند و به او داروی ضد کرونا را میدهد.همچنین اولین شخص انتخاب شده(غیر مافیایی) باعث میشود تا در ازای قابلیتش دارو بگیرد و تا سه روز آلوده نشود.
دارو ساز

شب خسب

شب خسب هر شب آیینه خود را جلوی یک بازیکن قرار میدهد و آن بازیکن به مدت 24 ساعت توانایی اش به خودش باز میگرد. اگر شب خسب به جادوگر اشاره کند خود شب خسب از بازی خارج میشود.
شب خسب

دو رو

کلیه اعضای مافیا را میشناسد ولی آن ها دو رو را نمیشناسند.استعلام او برای کاراگاه منفی است و بعد از خارج شدن تمامی مافیا،حقش تیر بدست می آورد.
دو رو

شارلاتان

هر شب به یک نفر اشاره میکند و گرداننده استعلام آن بازیکن را به کاراگاه برعکس نشان میدهد.اگر به جاسوس اشاره کند،جاسوس از بازی خارج میشود.
شارلاتان

معشوقه

اگر معشوقه کشته شود یا از رای گیری خارج شود تیم مافیا عصبانی میشوند و به جای یک تیر، دو تیر شلیک میکنند.بعد از گادفادر یا رئیس مافیا،معشوقه تیر شب را در دست دارد.
معشوقه

قاتل حرفه ای

هر شب به یک نفر اشاره میکند.آن شخص پس از سه روز در وسط روز از بازی خارج میشود.اگر قاتل حرفه ای به گرگ نما یا هزار چهره حمله کند،خود قاتل حرفه ای از بازی خارج میشود.
قاتل حرفه ای

آمپول زن

یک شب در طول بازی به یک شخص اشاره میکند.گرداننده بازی به او هویت آن بازی کن و کاری که انجام داده را میگوید.
آمپول زن

جراح

هر شب در طول بازی یک نفر از هم تیمی های خود را از تیر نجات میدهد.جراح یکی از دست هاییست که همراه دو دکتر ،شهردار میبیند.
جراح

بمب ساز

یک بار در روز و تا پایان مرحله اول رای گیری،با معرفی نقش خود و با شمارش معکوس 8 ثانیه،یک بازیکن را از بازی خارج میکند.شمارش معکوس برای بلند شدن فدایی بازی و فدا شدن او برای شهر میباشد.
بمب ساز

رویداد های مافیا در شهر های مختلف:

به اشتراک بگذارید

ارسال درخواست معرفی کافه