تاریخچه و آموزش بازی گروهی مافیا و نقش های آن – کافه خور

در این مقاله ما قصد آموزش بازی شهروند و مافیا را داریم . همچنین میتوانید تاریخچه این بازی را مطالعه کنید . همچنین نقش های این بازی را یاد بگیرید . 

بازی مافیا به صورت دو گروه شهروندی و مافیا اجرا میشه.
تیم مافیا که گروه اقلیت و آگاه بازیه همدیگه رو شناسایی میکنن و هر شب بر اساس نقشی که دارن در زمان شب از خصوصیات نقششون استفاده میکنن .
تیم شهروند نا آگاه بازیه و باید در زمان روز با شنیدن حرف بازیکنان ، مافیا رو شناسایی کنه .
اگه این بازی رو بلد نیستید مشکلی نیست.بازی مافیا در کلاب آدرنالین در شیراز اجرا میشه و شما میتونید با شرکت در این بازی ، به طور کامل متوجه بشید.(اجرا کننده بازی قبل از زمان شروع بازی توضیح خواهد داد)

بازی مافیا به سال ۱۹۸۶ بر می‌گردد . یک دانشجوی روانشناسی دانشگاه مرکزی مسکو به اسم دیمیتری دیویدف این بازی را اختراع کرد.

از آن برای سرگرمی در خوابگاه‌های دانشکده بین دانشجویان استفاده می‌شد.

با حمایت و استقبالی که از این بازی شد به سرعت این بازی در کلاس‌های درس، راهروها و اردوهای دانشکده و سپس بین دیگر موسسات آموزشی و دانشکده ‌های دیگر گسترش یافت.

دیمیتری دیویدف پس از فارغ‌ التحصیلی در رشته روانشناسی، در همان دانشکده روانشناسی دانشگاه مرکزی مسکو مشغول تدریس شد.

این فرصت مناسبی بود که به بسط و توسعه این بازی بپردازد و در این فرصت این بازی برای دانشجویان بورسیه شده در مسکو نیز آموزش داده شد و این آغازی بود برای جهانی شدن این بازی.

آموزش نقش های شهروندی بازی مافیا

کارآگاه

کاراگاه بازی مافیا

کاراگاه در بازی مافیا یک نقش شهروندیست. در فاز شب با صدا کردن راوی بیدار می‌شود، یکی از بازیکنانی که به مافیا بودنش شک دارد را انتخاب و از او استعلام می‌گیرد.

او باید بدون اینکه شناسایی شود با حرکت سر، دست یا چشم، یکی از افراد را به راوی نشان دهد. به این کار اصطلاحاً استعلام گرفتن می‌گویند. راوی بازی در پاسخ به کارآگاه با حرکت سر تأیید و یا رد می‌کند. کارآگاه می‌تواند در صورت لزوم نتیجه استعلام‌هایش را در روز اعلام کند.

بسته به نوع بازی استعلام کاراگاه در فاز روز توسط گاد یا گفته میشود یا نمیشود.

استعلام نقش های شهروندی برای کاراگاه منفی و استعلام تمامی تیم مافیا به جز گاد فادر مثبت میباشد.

دکتر

دکتر بازی مافیا

دکتر نقش شهروندیست .

دکتر هم در فاز شب با صدا کردن گاد بیدار می‌شود و می‌تواند خودش یا یکی از اعضاء شهروندان را به اصطلاح سیو یا هیل دهد .

دکتر به خودش یا بازیکنی که می‌خواهد نجات دهد اشاره می‌کند. اگر بازیکنی که دکتر به آن اشاره کرد کسی باشد که گروه مافیا به او شلیک کرده‌اند، بازیکن مورد نظر سیو شده و در فاز روز، لرد اعلام می‌کند که در شبی که گذشت کسی کشته نشد یا اصطلاحاً می‌گویند تیر مافیا به سنگ خورد.

دکتر هم می‌تواند در صورت نیاز به بازیکن‌ها اعلام کند که پزشک است. البته بهتر است تا مجبور نشده هویت خود را فاش نکند؛ زیرا ممکن است مافیاها با شناخت او، در فاز شب او را کیل کنند.

فرماندار و دکتر یکدیگر را میشناسند . فرماندار یک بار در بازی هر زمانی که احساس کرد که دکتر خودش یا شهروندان در خطر هستند میتواند بازی را به فاز شب منتقل کند و به اسنایپر بگوید که چه کسی را کیل کند

یک نقش شهروندی که هر شب به هر بازی کنی که مشکوک است اشاره میکند و آن شخص کیل میشود .

هر شب به یک بازیکن اشاره میکند و آن بازی کن در فاز روز یک دقیقه بیشتر صحبت میکند .

نقش گورکن در مافیا به این گونه است که در شب یک بار گور میکند و نقش کسانی که از بازی خارج شده اند خوانده میشود

محافظ یا روح، خاصیت رویین‌تنی دارد و با شلیک مافیا و اسنایپر کشته نمی‌شود. اگر محافظ در فاز روز هم با آراء شهروندان کشته شود، تنها خاصیت نامیرایی خود را از دست داده و از روز بعد به عنوان شهروند بازی می‌کند. محافظ می‌تواند شخصی که ترور شده را به بازی برگرداند؛ اما در صورتی که از این قدرت خود استفاده کند، به یک شهروند ساده تبدیل می‌شود.

رویین‌تن

رویین‌تن، نقش قوی بازی مافیاست . او در فاز شب، خود را رویین کرده و از هر تیری در امان می‌ماند؛ بنابراین مافیا نمی‌تواند رویین‌تن را در فاز شب بکشد و تیم مافیا باید او را در روز و با جمع کردن رأی شهروندان به قتل برساند. البته رویین‌تن می‌تواند خود را در روز معرفی کرده و به عنوان رهبر تیم شهروندان به بازی ادامه دهد.

نقش فراماسون در بازی مافیا هر شب یک شهروند را بیدار میکند و تیم شهروندی میسازد . اگر یک مافیا بیدار شود کل تیم فراماسون کیل و سایلنت از بازی خارج میشوند و راوی اعلام میکند در شبی که گذشت مرگ ماسونی داشتیم . جاسوس نقش مافیایی در ماسون مرگ ماسونی نمیدهد .

نقش جادوگر در بازی مافیا به این صورت است که جادوگر به یک نفر در فاز شب و خواب نیم روزی(اصطلاح سناریو شب مافیا)اشاره میکن و آن شخص تا 24 ساعت توانایی خود را از دست میدهد.

بسته به تعداد بازیکنان نقش های فانتزی بیشتر نیز در بازی قرار میدهند

 

آموزش نقش های مافیا در بازی مافیا

افعی جزئی از تیم مافیاست اما با تیم مافیا در فاز شب بیدار نمیشود. افعی هر شب زهر میریزد و آن شخص اگر توانایی داشته باشد ، توانایی آن شخص بر عکس میشود. برای مثال اسنایپر به جای کیل ، هیل میکند یا کشیش به جای نتخ ، سایلنت میکند و یا استعلام های کاراگاه برعکس میشود . 

افعی اگر به گورکن بزند کیل و سایلنت از بازی خارج میشود و گاد اعلام میکند که در شب گذشته نبش قبر اتفاق افتاد .

استعلام افعی برای کاراگاه شهروندی مثبت و برای کاراگاه خصوصی ، ایکس میباشد .

رئیس گروه مافیاست و هر شب یک نفر را کیل میکند . استعلام این نقش برای کاراگاه شهروندی منفیست .

نقش سایلنسر یا ناتاشا در بازی مافیا به این گونه است که در طول شب به یک نفر اشاره میکند و آن شخص در طول روز حق صحبت کردن و رای ندارد

این نقش در بازی مافیا از یکی از شهروند ها استعلام میگیرد و اگر آن شخص شهروند کارکتر دار باشت استعلام مثبت میشود .

استعلام افعی و گورکن برای این کاراگاه مافیایی ایکس میباشد .

این نقش در بازی مافیا باید مافیایی بازی کند و در صورتی که در رای گیری در فاز روز از بازی خارج شود میتواند همراه خود یک شهروند را خارج کند .

این نقش مافیایی در روز تا قبل از رای گیری با ذکر جمله من بیلی هستم میتواند خود و یک شهروند را حذف کند

جاسوس بازی باید به شدت شهروندی بازی کند تا بتواند وارد تیم ماسون شود. جاسوس مرگ ماسونی نمیدهد و زمانی که تیم ماسون زیاد شود میتواند به ماسون اعظم پیشنهاد دهد و یکی از یار های خود را بیدار کند و مرگ ماسونی بدهد

نقش افسونگر در بازی مافیا به این صورت است که یک نفر را در بازی با یک عبارت چند کلمه ای افسون میکند.کلمه افسون شده در شب توسط راوی اعلام میشود.شخص افسون شده اگر کلمه افسون را بگوید از بازی خارج میشود اما اگر کسی که افسونگر آن را انتخاب نکرده این کلمه را بگوید اتفاقی نخواهد افتاد.

به اشتراک بگذارید

Share on linkedin
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارسال درخواست معرفی کافه