غرق در آرامش در کافه‌ای دلنشین در قلب مشهد

کافه های شهر مشهد

بنا به مرجع کافه خور، مشهد، پایتخت استان خراسان رضوی که محل قرار گرفتن حرم امام رضا (ع) در آن باعث شده تا همواره به عنوان یکی از محبوب‌ترین شهرهای توریستی ایران شناخته شود. یکی از بخش‌های مهم شهر مشهد، کافه‌ها در مشهد هستند که انواع مختلفی از نوشیدنی‌ها و خوراکی‌ها را در اختیار مشتریان قرار می‌دهند.

کافه‌های مشهد در مناطق مختلفی از شهر یافت می‌شوند و هر کدام از آن‌ها دارای فضایی خاص و منحصر به فرد هستند. برخی از کافه‌های مشهد در نزدیکی حرم امام رضا (ع) واقع شده‌اند که به دلیل نزدیکی به این مکان مقدس، جذابیت بسیاری برای گردشگران دارند. از دیگر کافه‌های مشهد می‌توان به کافه‌های مجلل و لوکس در مناطق اداری و تجاری اشاره کرد که با فضایی شیک و دلنشین، برای نشستن و گذراندن اوقات فراغت ایده‌آل هستند.

سفر به مشهد برای زائران حرم امام رضا (ع) از دست ندادنی است و می‌توان از این فرصت برای سفر به کافه‌های مختلف این شهر زیبا استفاده کرد. همچنین، مشهد به عنوان یک شهر توریستی بسیار پویا، دارای انواع جاذبه‌های گردشگری مختلفی است که احتمالاً بازدید از آن‌ها برای شما لذت بخش خواهد بود.

اینستاگرام کافه خور را دنبال کنید.

از نخستین کافی شاپ تا انقلاب قهوه

کافی‌شاپ‌ها، مکان‌هایی هستند که در آنجا مردم به صورت عمومی قهوه، چای و دیگر نوشیدنی‌ها و خوراکی‌ها را می‌پسندند و اغلب برای گذراندن وقت با دوستان، همکاران، خانواده و یا برای کار کردن در فضای آرام و دنج به آنجا مراجعه می‌کنند.

آغاز کار کافی‌شاپ‌ها از دهه ۱۹۷۰ میلادی شروع شد که در آن زمان مصرف قهوه به عنوان یک نوشیدنی پرطرفدار در جوامع غربی شناخته شده بود. با توجه به افزایش قابل توجه تقاضا برای قهوه و ایجاد محیطی متفاوت نسبت به رستوران‌ها و کافی‌شاپ‌های سنتی، کافی‌شاپ‌ها دست به کار شدند.

اولین کافه ایتالیایی در ونیز در سال ۱۶۲۹ با نام “Caffè Florian” تأسیس شد.

 اما در اوایل قرن نوزدهم، کافه‌ها در سراسر اروپا و آمریکا شروع به پیدایش کردند.

کافه ها در مشهد نیز مکان مناسبی برای صحبت کردن، کار کردن و مکان مناسبی برای بازی مافیا در مشهد است.

معرفی بهترین کافه های مشهد

سوالات متداول در مورد کافه های مشهد

در توضیحات کافه ها به بررسی آن ها پرداخته ایم.همچنین میتوانید نظرات را در توضیحات هر کافه بخوانید.

مشهد یک شهر زیارتی است که حرم امام رضا در این شهر قرار دارد.

کافه هایی که در نزدیکی حرم هستند از محبوبیت بالا

بهترین کافه های این شهر را در مقاله ی کافه های مشهد کافه خور معرفی میکنیم.

به اشتراک بگذارید

ارسال درخواست معرفی کافه